Test piłki wielofunkcyjnej Starmark Chew Ball

Sklep P1es w swojej ofercie posiada akcesoria dla psiego sportu obedience oraz importuje inne produkty typowe dla pozostałych dyscyplin jak na przykład dogfrisbee. Od 2010 jest też dystrybutorem produktów popularnej firmy Julius K9 w Polsce.

p1es

Jako klientki sklepu jesteśmy zadowolone i bardzo chwalimy sobie kontakt z firmą, szybkość odpowiedzi, pomoc oraz ekspresową wysyłkę!
Jakość zamówionych przez nas szelek, oraz profesjonalna obsługa są godne pochwalenia! Wiele innych sklepów mogłoby brać przykład.

p1es julius K9

Dzięki uprzejmości sklepu P1ES przez ostatnie dwa miesiące nasze labradory testowały wielofunkcyjne piłki Starmark Chew Ball.

Wakacje umożliwiły nam wypróbowanie zabawek w różnych warunkach i sprawdzenie ich odporności na labradorze zęby.

Zapraszamy na kolejny TEST!

p1es

Rozmiar dla labradora i innych większych psów

Producenci piłki przewidzieli różne rozmiary w zależności od wielkości naszego pupila. Rico i Helena mieli okazję testować dwa spośród nich.
Rozmiar L- 9,5 cm oraz rozmiar M/L czyli 8,5 cm.
Z naszych obserwacji wynika, że dla labradora lepsza będzie mniejsza z nich. Idealnie mieści się do pyska, bez problemu wyławiana była z wody czy łapana w locie.
Rozmiar większy sprawiał już problemy, co okazało się podczas DCDC i konkurencji Dog Diving, na którą zabraliśmy testowaną piłkę.

DCDC dog divingsklep P1ES
Kula smakula? A może Chew Ball?

Jednym z plusów piłki jest jej wielofunkcyjność. Dzięki specjalnym otworom pełni ona rolę wszystkim znanej kuli smakuli. Do środka wrzucamy odpowiedniej wielkości smaki- pokrojone parówki, ciastka czy też zwykłą karmę, w ten sposób dając psu zajęcie i dostarczając niezbędnej w jego życiu stymulacji umysłowej. Jest to również świetne rozwiązanie w przypadku psów, które jedzą zbyt szybko.

Zadaniem psa jest wydostanie znajdujących się w środku przysmaków. W zależności od jego charakteru mogą czynić to na różne sposoby.
Powoli, precyzyjnie wyciągając nagrody językiem jak Rico, lub energicznie- turlając i podrzucając zabawkę jak Hela.
Aby ułatwić psu zadanie możemy nożyczkami przeciąć znajdujące się w otworach części, dzięki czemu dziura stanie się większa, a smakołyki łatwiej będzie nam włożyć do środka i szybciej będą z niego wypadać. Skróci to jednak czas zabawy i może się okazać, że nasz pupil bardzo szybko się znudzi.

sklep p1es
Aporty z lądu i z wody!

Piłka dzięki swojej sprężystości świetnie odbija się od nawierzchni, zapewniając dalekie gonitwy i rywalizację między dwoma psami. Wszak samo dogonienie aportu, to nie wszystko, trzeba go jeszcze złapać, a gdy piłka ucieka, odbijając się i zmieniając kierunek, należy wykazać się nie tylko szybkością ale i sprytem.
Dużym plusem jest unoszenie się piłki na wodzie, dzięki czemu możemy także zabierać ją ze sobą na spacery dowodne.

sklep p1es

sklep p1es

Oprócz tego piłka świetnie nadaje się do zabawy w przeciąganie. Dziury, w które jest wyposażona umożliwiają włożenie do środka polarowego szarpaka , dzięki czemu tworzymy nową zabawkę wykorzystując : zabawę z właścicielem, szarpanie, pogoń, chwycenie i przeciąganie, czyli wszystko , co potrzebne psu do szczęścia.

sklep p1es

Wady i zalety produktu

sklep p1es
Wady:

-brak piszczałki
-piłka unosi się na wodzie ale przy złym ułożeniu podtapia się

Zalety:
-ładny zapach, utrzymujący się mimo zabaw w błocie, piachu, wodzie
-łatwo się czyści
-świetnie się odbija
-nadaje się do przeciągania z wykorzystaniem szarpaka
-funkcja kuli smakuli
-unosi się na wodzie
-odporna na zęby

A na koniec zapraszamy na krótki filmik, prezentujący piłkę i zabawy naszych labradorów:

Piłkę możecie zakupić w sklepie P1ES na stronie: http://www.p1es.pl/pilki-c-28_34.html

tekst alternatywny

 • http://www.ukalyny.blogspot.com/ Kalyna

  Witamy się 🙂
  od dłuższego czasu czaję się na te piłki, niestety cena mnie ciut zniechęca. Tak samo nie wiedziałam, który rozmiar będzie lepszy. Teraz już wiem, dzięki!
  będziemy częściej wpadać, pozdrawiamy!

  • http://www.ukalyny.blogspot.com/ Kalyna

   edit. już kupiłam tą piłkę, jesteśmy zadowoleni. Jeszcze raz dzięki, faktycznie warta jej swojej ceny.