Test piłki Chuckit! Erratic Ball

Szukacie zabawki innej od wszystkich? Waszym psom znudziły się już aporty tenisowych piłek? Macie dosyć piszczących zabawek, ale szukacie czegoś co zainteresuje waszego psa? Piłka Chuckit Erratic Ball jest właśnie dla was!

chuckitball

Erratic Ball to piłka, która różni się od innych swoim nieregularnym kształtem. Powoduje to, że po wyrzuceniu odbija się wysoko od ziemi i zmienia kierunek , co wprawia psy w zdumienie!
Piłka fajnie się odbija, zachęcając psy do wyskoku i złapania jej w locie!
Co dla nas najważniejsze, mimo wielokrotnego używania, pozostawieniu bez nadzoru w domu, piłka nie posiada śladów zębów, a więc jest wytrzymała i nadaje się dla psów, które lubują się w niszczeniu zabawek.

chuciterratic

Piłka wspaniale nadaje się dla psów aktywnych, które lubią szybko biegać i gonić swoją zdobycz! Dzięki temu, że jej kształt jest nieregularny zaciekawiony pies próbuje bawić się nią sam, popychając pyszczkiem lub łapkami.

Tak robiła dzisiaj nowo poznana przez nas tollerka- Sunny. 🙂 Piłka zdecydowanie przypadła jej do gustu!

Niestety dla mniej aktywnych psów- w tym wypadku dla Rico- piłka nie jest już tak atrakcyjna. Nie dajemy więc gwarancji że każdy pies ją pokocha, ale jeśli wasz pupil jest szalony, kocha aportowanie, skoki i nigdy nie możecie go zmęczyć, piłka ta prawdopodobnie będzie dobrym wyborem.

974604_640196156027656_1177451379_n

Dużą wadą piłki jest to, że nie unosi się na wodzie, przez co trzeba uważać w okolicy zbiorników wodnych, żeby uniknąć zatopienia.
Poza tym piłkę łatwo czyści się z brudu, co jest dużym plusem w przypadku labradorów, które lubują się w kąpielach błotnych i wiele zabawek po takich spacerach nadawało się już do wyrzucenia.
Erratic Ball nie jest jedną z nich, ponieważ jej faktura umożliwia łatwe spłukanie nieczystości.
Piłka jest twarda, co może być zarówno plusem jak i minusem. Wiele psów lubi przeżuwać swoje zabawki, ale często przez to nadają się one jedynie do kosza. Tu pozostawimy decyzję wam, bo to wy najlepiej znacie swojego pupila.

erraticball

Piłka dostępna jest w różnych rozmiarach, w zależności od wielkości waszego psa. Możecie ją zakupić na stronie firmy Toys4dogs .

Oprócz tego zabawka pasuje do polecanej przez firmę Chuckit! wyrzutni, która umożliwia posyłanie piłki na jeszcze większe odległości!

erraticball

Podsumowując Chuckit! Erratic Ball:

Zalety:

 • nietypowy kształt- zmienia kierunek lotu
 • dobrze się odbija
 • odporna na zniszczenia
 • łatwa w czyszczeniu
 • intryguje psy
 • pobudza do aktywności- wyskoki, gonitwy

Wady:

 • nie każdy pies jest nią zainteresowany
 • dla niektórych czworonogów jest za twarda
 • nie posiada piszczałki ( nasze psy uwielbiają głośne zabawki, my nie koniecznie, a więc może to być też zaletą :)) )
 • nie pływa

TUTAJ możecie obejrzeć film, na którym pokazujemy jak wygląda aportowanie z ErraticBall.

Zachęcamy was również do przejrzenia strony Toys4Dogs i produktów, które mają w ofercie. Są one nietypowe i z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie!

erraticball

 • Angela

  Obserwując jak bardzo Sunny była nią zachwycona, piłka ta została dodana do listy zakupów 🙂