Szkółka dla początkujących i zawody treningowe Rally-O !

W zeszłym tygodniu, w dniach 23-24 sierpnia 2014 roku, nasz blog we współpracy z Rally-O Team, podjął się zorganizowania dwudniowego wydarzenia, promującego psi sport, jakim jest Rally-O.
Naszym celem było zainteresowanie właścicieli psów dyscypliną, w której czynny udział może brać praktycznie każdy pies- od najmłodszych, po seniorów.

rally-oteam

Szkółka treningowa

Pierwszego dnia (23.08) na polance tuż przy Centrum Olimpijskim w Warszawie odbyły się zajęcia prowadzone przez trenera Piotra Awenckiego z Centrum Edukacji Kynologicznej Zuzik oraz jego pomocnika Grzegorza Romaniuka.

Nasi eksperci tłumaczyli zapisanym uczestnikom podstawy pracy z psem, bez której niemożliwe jest rozpoczęcie treningów pod kątem żadnego ze sportów.
Pierwszą umiejętnością, jaką musimy opanować jest oczywiście skupienie na przewodniku.

rally-oteam

rallyoteamOprócz tego uczestnicy mieli okazję poćwiczyć chodzenie przy nodze, oraz zadać nurtujące ich pytania każdemu z trenerów.
Na koniec każdy z obecnych miał możliwość przejścia bardzo prostego toru, składającego się z kilku znaków i slalomu.

rallyoteam

rallyoteam

Oczywiście nie zabrakło też zabawy i chwili relaksu. Praca w tak dużych rozproszeniach była trudna dla wielu psiaków, ale wszyscy przewodnicy poradzili sobie doskonale, dbając o to, by nie dochodziło do nadmiernych konfliktów.

rallyoteam

Zawody treningowe Rally-O

Rallyoteam
Drugiego dnia (24.08) odbyły się drugie już zawody treningowe. Tym razem wyodrębniliśmy klasy:

  • puppy
  • klasa 1
  • klasa 2
  • klasa 3

Mimo niepogody, niemal wszyscy zapisani stawili się na miejscu i spróbowali swoich sił.
Zaczęliśmy od klas 2 i 3, w których startować zdecydowały się dwie osoby.

Następnie w klasie Puppy brała udział trójka uroczych szczeniaczków, a w najliczniejszej, klasie 1, wzięło udział 8 osób.
Padający deszcz utrudniał zadanie i niektóre z psów odmówiły współpracy, ale mimo to, bardzo dzielnie się spisały. Właścicielom gratulujemy za podjęte próby mimo niesprzyjających warunków!

rallyoteam
Wśród zawodników wyróżniliśmy najstarszego psa, najdzielniejszego i najmłodszego.
Oprócz tego każdy z uczestników otrzymał drobny upominek od naszego sponsora- tabletki i gadżety firmy Gammolen oraz gazetkę Dog&Sport.
Najdzielniejszym zawodnikiem wśród psów okazała się niewidoma Pestka, która pokonała tor pomimo swojej niepełnosprawności

futra w obiektywie

Sponsorzy

Całe wydarzenie nie przebiegłoby tak pomyślnie bez udziału naszych sponsorów, którzy dopilnowali, by nikt nie wyszedł z zawodów z pustymi rękami.

Serdecznie dziękujemy firmie Tymofarm reprezentowanej przez Sierściaki i futrzaki za podarowanie Gammolenu dla uczestników zawódów, Centrum Edukacji Kynologicznej Zuzik za zniżnki na udział w szkoleniach dla pierwszych trzech miejsc w każdej kategorii, Super Kurze za zniżki na zakupy dla miejsc objętych podium , oraz Karolinie Nikoniuk z Futra Specjalnej Troski i Futra w obiektywie za ufundowanie sesji zdjęciowej dla zwycięzców klasy 1 i Puppy.

Oprócz tego pragniemy również podziękować Bartoszowi Bieczysko i Magdalenie Wilczewskiej za uwiecznienie naszego wydarzenia okiem fotografa.