Polecane lektury

images
Barbara Waldoch- „Pozytywne szkolenie psów” – podstawowa wiedza o szkoleniu pozytywnym z użyciem klikera. Tłumaczy zasady obowiązujące przy szkoleniu pozytywnym i zawiera opisy nauki podstawowych komend. Świetna lektura dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z klikerem. Dostępna jest też wersja internetowa:
 

Kliker-skuteczne-szkolenie-psa_Karen-Pryor,images_big,15,978-83-89896-67-4

Karen pryor – „Kliker-skuteczne szkolenie psa”- ta książka również wprowadza nas w tajniki szkolenia pozytywnego. Pokazuje jak na prostych zachowaniach wprowadzić wzmocnienia pozytywne. Dobra dla początkujących, którzy chcą zacząć szkolić klikerem.

najpierw-wytresuj-kurczaka-b-iext7133911
Karen Pryor- „Najpierw wytresuj kurczaka”- książka, która porusza temat behawioryzmu. Dzięki niej dowiesz się jak tresuje się delfiny, psy a także jak poprawić jakoś swojego życia. Poznasz takie terminy jak: wzmocnienie pozytywne, wzmocnienie negatywne, wygaszanie pozytywne i wygaszanie negatywne. Dowiesz się też jak skutecznie i prawidłowo kształtować nowe zachowania.

 

images

„Pamela Dennison- Pozytywne szkolenie psów dla żółtodziobów”– ta książka w prosty i przyjemny sposób wyjaśnia zasady szkolenia pozytywnego. Podzielona jest na kilka części, a każdy rozdział na końcu zawiera najważniejsze informacje do zapamiętania. Dowiecie się z niej jak nauczyć psa przywołania oraz jak psy komunikują się między sobą. Zawiera też informacje o socjalizacji szczeniaków i opis nauki podstawowych komend
.Moj_pies_sie_nie_boi
Nicole Wild- „Mój pies się nie boi” – to głównie książka dla właścicieli psów lękowych, ale i pozostali wiele z niej mogą wyciągnąć. Autorka tłumaczy jak odwrażliwić psa na bodźce, które powodują lęki. Poszczególne psie lęki są dokładnie omówione
 • Olga Turzanska

  Witam jestem szczesliwa posiadaczka 2 miesiecznego labradora. Duzo czytalam na temat tresury od tak mlodego wieku. Znacie jakiws proste i skuteczne lektury w tym temacie??

  • http://www.przezswiatzlabradorem.pl/ PrzezŚwiatzLabradorem

   Witam, tak naprawdę to wszystkie lektury tu wymienione 🙂
   Prosto i fajnie napisane jest to w „Pozytywne szkolenie psów dla żółtodziobów” 🙂