Rally-o podczas DogGames w Zielonkach k/Warszawy 27.04.2014 r.

W dniach 26-27.04.2014 r. w podwarszawskiej miejscowości Zielonki odbyły się zawody psich sportów DogGames. Celem imprezy jest integracja zawodników z różnych środowisk sportowych: flyball, rally-o, dogfrisbee. Zazwyczaj konkurencje te odbywają się osobno, a przecież tym co nas łączy jest miłość do psów i aktywne spędzanie czasu związane z dyscyplinami kynologicznymi. Tak powstał Dog Games, który cieszy się dużą popularnością wśród psiarzy.

rallyo

Podczas gdy w sobotę odbyło się dogfrisbee, niedzielę wypełniło:

rally-o i flyball ( o tej konkurencji możecie poczytać TUTAJ )

flyball

flyball
Około godziny 9:00 zaczęli zjeżdżać się zawodnicy, startujący w obydwu konkurencjach. Wielu z nich przyjechało z kilkoma psami bądź jak w przypadku flyballu całymi drużynami.
Widać było, że wśród amatorów, znajdują się też starzy wyjadacze, którzy wiedzą, jak przygotować się na tego typu imprezę. Na placu pojawiły się namioty, klatki dla psów, składane krzesełka, jak również stoliki na których umieszczano prowiant.

IMG_4459

Rally-o

Rally-obedience czyli posłuszeństwo na luzie, to dyscyplina, która ostatnimi czasy zyskuje w Polsce na popularności. Nie jest ona tak precyzyjna jak obedience, dzięki czemu każdy może spróbować swoich sił i sprawdzić się w innych okolicznościach niż tereny parkowe.

Na zawody w Zielonce do klasy 1 zgłosiło się ponad 30 zespołów pies- człowiek. Oprócz tego walka toczyła się w klasach : 2, 3, Junior, Senior oraz Puppy.

Nasz zespół, pod opieką Centrum Edukacji Kynologicznej Zuzik startował w klasie:

– pierwszej: Ewelina z Rico ( 205/210 pkt i 10/30 miejsce) oraz Dominika z Helą (196/210pkt i 16/30 miejsce)
– senior: Piotr z Borysem (1/3 miejsce)
-Junior : Jenny z Zosią
(2/5 miejsce)

rallyo

rally

Takie imprezy mają nie tylko na celu promocję szkolenia i sprawdzenie swoich umiejętności, ale są również świetną okazją do nawiązania nowych znajomości, wymienienia się doświadczeniem z innymi psiarzami czy poszerzenia swojej wiedzy o dotąd nieznane wiadomości.

Oprócz tego jest to wspaniały trening dla psa, który pracuje w ogromnych rozproszeniach ( w przypadku rally-o głównym problemem były odbywające się obok zawody flyballu, którym towarzyszą ogromne emocje zarówno zawodników jak i psów).
Nie wolno jednak zapominać, że ma to być przede wszystkim zabawa, a rywalizację należy traktować z przymrużeniem oka.
Zachęcamy was jednak do pracy ze swoim psem i mamy nadzieję, że już wkrótce zobaczymy się w Łodzi, gdzie odbędą się kolejne w tym roku zawody Rally-o!

rallyo

rallyo