Pierwsze warszawskie spotkanie Piesosfery

12.04.2014 r. w Warszawie miało miejsce pierwsze spotkanie Piesosfery organizowane przez Psie wędrówki i Przez Świat z Labradorem. Wydarzenie to, miało na celu integrację psich blogerów oraz zebranie w jednym miejscu miłośników psów, którzy chcieliby zrobić ze swoim psem coś wyjątkowego. Czy nam się udało? Przekonajcie się sami!

piesosfera

 

piesosfera
Skąd pomysł na spotkanie Piesosfery i czemu miało ono służyć?

Razem z Iwoną z Psie wędrówki postanowiłyśmy stworzyć wydarzenie, które na długo pozostanie w pamięci ich uczestnikom.
Celem naszej strony jest promowanie szkolenia psów metodami pozytywnymi oraz aktywnego spędzania czasu ze swoimi pupilami, polegającego nie tylko na zmęczeniu fizycznym, ale też umysłowym.

Przekonane, że istnieje więcej ludzi myślących podobnie do nas zabrałyśmy się za organizację wydarzenia. Frekwencja osób, które pojawiły się na spotkaniu, przerosła nasze najśmielsze oczekiwania, ale jednocześnie mile zaskoczyła i upewniła w tym, że warto stawiać na rozwój Piesosfery w internecie.

piesosferapiesosfera
Przebieg i opis atrakcji.

Dla uczestników spotkania zaplanowałyśmy trzy rodzaje konkursów, w których sponsorami byli :

ANIMIBOX

MIEDZIANKA

BOTANIQA

PURINA PRO PLAN

KODY RABATOWE

piesosfera

Pierwszy konkurs wymagał od uczestników przesłania zdjęcia ukazującego psa w kąpieli. Temat został wybrany nieprzypadkowo. Zwycięzcy otrzymali wspaniale pachnące szampony od firmy BOTANIQA oraz opakowanie karmy ufundowane przez PURINA PRO PLAN .

Drugi konkurs polegał na opisaniu historii ze swoim psem. Nagrodzona została ta najbardziej wzruszająca i zabawna. Dodatkowo postanowiłyśmy nagrodzić właścicielkę dwóch adoptowanych psiaków, które wymagają szczególnej opieki ze względu na swoje uszczerbki na zdrowiu. Jedna z suń która pojawiła się na naszym spotkaniu urodziła się z trzema łapami, ale mimo to dzielnie maszerowała z innymi psami!

Ostatni konkurs był dla uczestników niespodzianką i został zorganizowany w Parku Praskim. Właściciele mieli za zadanie usadzić swoje psy w rzędzie wydając im komendę „zostań”. Trzy psy, które wytrzymały najdłużej bez ruchu zostały zwycięzcami! Biorąc pod uwagę ilość zwierzaków i ludzi dookoła, było to dla nich nie lada wyzwanie!
Nagrody ufundował ANIMIBOX i MIEDZIANKA.

piesosferaKolejne atrakcje czekały na uczestników w knajpie Łysy Pingwin, do której udaliśmy się spacerem z Wybrzeża Puckiego. Pokonując tą trasę wzbudzaliśmy niemałe zainteresowanie przechodniów.

Na miejscu, po początkowym zamieszaniu, które wynikało z dużej ilości ludzi, którzy zjawili się na wydarzeniu, nadeszła pora na wykłady!

Rozpoczęliśmy od prezentacji dietetyk Karoliny Hołdy, która mówiła o przyczynach otyłości i jej skutkach, a także o prawidłowej diecie i o tym jak czytać etykiety karm.

Drugi wykład należał do Piotra Awenckiego z Centrum Edukacji Kynologicznej Zuzik . Tematem wystąpienia było wprowadzenie do domu drugiego psa bądź też kota. Dowiedzieliśmy się, na co musimy być przygotowani oraz jak prawidłowo przygotować czworonoga na dużą zmianę w jego życiu.

Na koniec uczestnicy mogli porozmawiać z groomerem, Iwoną Awencką, która opowiadała o tajnikach pielęgnacji psiej sierści razem z przedstawicielką firmy BOTANIQA

Kolejną niespodzianką było losowanie dodatkowych nagród! Uczestnicy poproszeni zostali o podpisanie się na kartkach, które potem zostały wrzucone do dużej misy. Do zwycięzców powędrowały różnego rodzaju nagrody w tym książki o psach, ciastka ufundowane przez PURINA PRO PLAN , czy obroża lub dodatki do diety.

piesosfera

piesosfera

A kolejne spotkanie już planujemy..

Zachęcone miłym przyjęciem i pozytywnymi komentarzami, oraz PRZEDE WSZYSTKIM niesamowitą pozytywną energią od uczestników, postanowiłyśmy, że na jednym spotkaniu skończyć się nie może!
Na kolejnym takim wydarzeniu planujemy między innymi mini kurs pierwszej pomocy dla psów jak również podstawy Rally-o. Tym razem zadbamy o to, by lokal zdołał pomieścić dużą liczbę osób tak, aby wszyscy czuli się komfortowo i bez przeszkód mogli słuchać wykładów.
Na pewno pojawią się konkursy, porady specjalistów, a oprócz tego więcej atrakcji dla samych psów.
Mamy nadzieję, że przybędziecie równie licznie ponownie tworząc tak wspaniałą atmosferę! Dziękujemy wszystkim, którzy byli z nami i sprawili, że ten dzień był wyjątkowy, a uśmiech niemal nie schodził nam z twarzy!

Serdecznie dziękujemy naszym sponsorom, bo bez nich to wydarzenie nie byłoby tak udane! Współpraca z wami była dla nas przyjemnością!

piesosfera

pieosfera

piesosfera

  • Madzia

    Kurcze, biłam się z myślami czy nie przyjechać do Was, teraz już wiem, że na następne spotkanie jeśli będzie również w centralnej Polsce się wybiorę. Moja przylepa co prawda boi się większych psów, ale myślę, że takie spotkania to najlepsza opcja na oswojenie suni z jej lękami 😉

    • Domi

      Były z nami szczeniaczki, które miały zaledwie 2,5 miesiąca. Jeden z nich na początku bardzo się bał, ale z czasem zaczął się oswajać. :)) Także zapraszamy!