Majówka Przez Świat z Labradorem i CEK Zuzik

Dnia 4.05.2014 r. w Warszawie odbyła się pierwsza majówka organizowana przez naszą stronę i Centrum Edukacji Kynologicznej Zuzik .
Podczas jej trwania odbyły się ćwiczeniowe zawody rally-o, mające na celu zachęcić właścicieli psów do aktywnego spędzania czasu ze swoim czworonogiem oraz sprawdzenie swoich umiejętności jako drużyny.

doctordog

Majówka z rally-o! Tego jeszcze nie było!

Pomysł utworzenia wydarzenia narodził się w naszych głowach tydzień przed planowanym terminem.

Naszym celem było umilić wolny dzień tym, którzy z różnych powodów nie zdecydowali się na wyjazd poza miasto.

W ten sposób powstała wizja pikniku, który miał połączyć zabawę, szkolenie i zawody w jedno!

Każdy, kto zdecydował się na start dostał drobny upominek, za co podziękowania należą się naszym sponsorom i partnerom:

* Doctor Dog, który ufundował dla zwycięzców i uczestników zawodów karmy i przysmaki, a także wspierał nas podczas trwania całej imprezy, służąc radą i ratunkiem gdy ochotnikom brakowało atrakcyjnej nagrody.

* Centrum Edukacji Kynologicznej Zuzik, które dla zwycięzców podarowało vouchery i zniżki na zajęcia Rally-o i Fitness dog oraz archiwalne numery gazety Dog&Sport

* Animibox , który przeznaczył dla zwycięzców 15 % zniżki na pierwszą paczkę

* Farrado które przeznaczyło 10 % zniżki na duży worek karmy dla pięciu osób

* Botaniqa, od której otrzymaliśmy zestawy dla zwycięzców oraz próbki szamponów

majówka
PSIknik-dla każdego coś dobrego!

Naszym zamysłem było, aby każdy, kto wziął udział w wydarzeniu mógł być jego częścią. Dlatego dla osób, które nie chciały startować w zawodach przeznaczony został „tor treningowy” na którym można było bez zbędnego stresu poćwiczyć proste komendy lub zapoznać się z zasadami i ideą Rally-o.

Psy, które nie brały udziału w ćwiczeniach obserwowały czujnie poczynania innych, lub po prostu piknikowały ze swoimi człowiekami, oddając się żebraniu lub zabawom z nowymi psimi przyjaciółmi.

majówkamajówka

Ćwiczeniowe zawody czas zacząć!

W przypadku „prawdziwych zawodów” Rally-o istnieje wiele klas i reguł, ale nasze wydarzenie opierać miało się głównie na zabawie, dlatego większość z nich nie była respektowana.
Najważniejsze dla nas były próby, które podejmowali właściciele, często stresując się bardziej niż ich podopieczni.
Na potrzeby wydarzenia zostały stworzone dwie klasy:

* „Zielono mi” – czyli kategoria dla początkujących, którzy po raz pierwszy zetknęli się z tą dyscypliną lub dla osób, które dopiero stawiają w niej swoje pierwsze kroki. W tej klasie zdecydowało się wystartować aż 15 osób!

majowkamajówka

* Standart, czyli klasa, w której udział brali bardziej doświadczeni zawodnicy. Część z nich startowała już nawet w zawodach lub planuje swoje debiuty właśnie w tym roku. Udział wzięło w niej 9 osób.

rallyorallyo
Frekwencja osób, które pojawiły się na spotkaniu mile nas zaskoczyła i utwierdziła, że warto organizować tego typu spędy! Pozytywna atmosfera, dodawała nam skrzydeł, a wspaniali ludzie i rozmowy z nimi wiary w człowieka.
Dziękujemy wszystkim za obecność, wspaniałe zdjęcia, pozytywne komentarze i przede wszystkim za to, jakimi ludźmi jesteście i że swoim psom nie tylko okazujecie miłość, ale dbacie by miały spełnione wszystkie swoje zapotrzebowania, w tym te umysłowe, o których bardzo wiele osób zapomina! Jesteście niezastąpieni i do zobaczenia na kolejnym wydarzeniu!

rallyo

rallyo

  • http://www.futraspecjalnejtroski.pl FutraSpecjalnejTroski

    Ooooo bawiłam się świetnie ! Przybiłabym piąteczkę organizatorom ale musicie obejść się smakiem !
    Pisałam to Ja.
    Znaczy się Alpha.
    Lewą łapą. Tak dla hecy !