Kim jesteśmy

ja
Dominika i Hela

Moją pasją od zawsze były psy i wszystko co z nimi związane. Od niedawna interesuję się tym szerzej, kładąc nacisk na metody pozytywne. Odkąd pamiętam lubię też tworzyć różnego rodzaju teksty, wobec czego postanowiłam połączyć swoje zainteresowania i tak powstał ten blog.

Helcia to 3 letni labrador, który pojawił się u mnie w ciężkim momencie mojego życia. Zawsze wierna i oddana, gotowa by pocieszyć i zarazić pozytywną energią. Wszędzie jej pełno, a zabawy nigdy jej dosyć.

Ukończyłyśmy kurs podstawowego posłuszeństwa, a także warsztaty z kształtowania, kurs dummy i  tropieniowo w warszawskiej szkole DOGadajcie się. Chciałabym któregoś dnia spróbować swoich sił w zawodach rally-o czy na egzaminie PT. Póki co dużo trenujemy i szlifujemy swoje umiejętności, starając się ciągle wzbogacać o nową wiedzę i doświadczenia.

Planuję pójść na studia o kierunku behawiorystyka w Lublinie, a kiedyś ukończyć kurs trenerski i instruktorski oraz zdać konieczne egzaminy.

Swoją przyszłość chciałabym związać z psami i robić to co kocham.

ew

Ewelina i Rico

Moja przygoda z Rico zaczęła się od marzenia, a marzenie zaczęło się od… zobaczenia reklamy papieru toaletowego w telewizji. No może właściwie to nie sama reklama na mnie wpłynęła, a przeuroczy biszkoptowy szczeniaczek rasy labrador retriever, który w miał w niej swój epizod.

Nigdy jednak na psa warunków nie miałam, najpierw nie zgadzali się rodzice, a kiedy już wyprowadziłam się to i tak zawsze było jakieś „ale”. Aż do momentu zmiany pracy, a potem przeprowadzki. Dokładnie w 2013 roku w lutym marzenie o wymarzonym piesku miało szansę być realne! Zaczęłam namawiać swoją drugą połowę, czytać wszelkie informacje na temat rasy i poszukiwać odpowiednią hodowlę. Życie chciało, że akurat w żadnej preferowanej hodowli nie było biszkoptowych szczeniąt. Pomyślałam, że to nie maść ma znaczenie a pochodzenie psiaka. Pojechaliśmy do hodowli Sodalis pod Warszawą, zobaczyliśmy szczeniaki, zakochaliśmy się i tak o to jest czarnuszek Rico. Jest z nami dokładnie od 1 kwietnia 2013 roku. I tak od tamtej pory zmienił moje życie o 100%. Dużo się przy nim uczę oraz rozwijam nowe pasje – te związane z psami, jak i te z nimi nie związane. Poznałam również mnóstwo wspaniałych ludzi – między innymi Dominikę z szaloną Heleną. Nawiązała się między nami i naszymi psiakami nić przyjaźni i tak oto jesteśmy tu z Wami dzieląc się naszym życiem, naszymi doświadczeniami i przemyśleniami.

Jeszcze nie wiem dokładnie co będę chciała robić w przyszłości, jednak wiem, że będzie ona związana z psami! Jest niesamowite to jaką radość te czworonożne stworzenia wnoszą w ludzkie życie. Obecnie trenujemy Rally Obedience, zaczynamy przygodę z Dummy, oraz myślimy o Obedience.