IV GRODZISKI PIKNIK Z PSEM

Dnia 29.06.2014 r. w Grodzisku Mazowieckim miał miejsce czwarty już „Piknik z psem” organizowany przez Stowarzyszenie Obrońców Zwierząt – Straż Zwierząt Powiatu Grodziskiego oraz Centrum Edukacji Kynologicznej ALTO.
Podczas pikniku odbyły się kolejne zawody Rally-o, w których wystartowała nasza drużyna Rally-o Team.
Organizatorzy przygotowali dla uczestników wydarzenia wiele atrakcji, w tym pokazy szkoleniowe,konkursy na najsympatyczniejszego psa ,stoiska z artykułami zoologicznymi czy wspierające potrzebujące psiaki.

Zawody Rally-o

rally-o

rally-o
W Grodzisku odbyły się II Mistrzostwa Szkół i Klubów Rally-O Stowarzyszenia Rally-O.
Nasz zespół startował w nim jako Rally-o Team, wspierając się nawzajem i motywując do pracy.
Mimo, że nie zajęliśmy żadnego miejsca jako klub, była to dla nas kolejna okazja do treningu i wzmocnienia więzi pomiędzy psami, a przewodnikami oraz członkami zespołu.

rallyo
W konkurencji indywidualnej Ewelina z Rico zajęli pierwsze miejsce, uzyskując 210 punktów i najlepszy czas na ponad 30 startujących zespołów!
Tego typu wydarzenia, to wspaniała okazja by poćwiczyć z psem, zawrzeć nowe znajomości i zacieśnić te już istniejące.

Jedynym minusem całego wydarzenia, było długie oczekiwanie na wyniki zawodów, ale duża liczba zgłoszonych drużyn spowodowała, że starty odbywały się przez cały dzień, w różnych klasach.
Na koniec odbyła się uroczysta prezentacja zwycięzców i rozdanie nagród dla tych, którzy zajęli pierwsze miejsca, oraz rozetek dla wszystkich drużyn, które ukończyły rajd.

Najlepszą drużyną po raz drugi okazała się Warszawska szkoła Dogadajcie się, której serdecznie gratulujemy wyników!

rally-o
rally-o

rally-o
Pokazy szkoleniowe

alto

Na osobnym ringu podczas trwania zawodów odbywały się pokazy szkoleniowe. Swoje umiejętności psy zaprezentowały w takich popularnych dyscyplinach jak Agility, Dummy, Frisbee.

Oprócz tego Centrum Edukacji Kynologicznej ALTO urządziło pokaz posłuszeństwa, a oglądające go dzieci, mogły brać w nim czynny udział, wybierając psa prezentującego sztuczkę.
Ponadto odbyły się konkursy na najsympatyczniejszego psa, w kilku kategoriach.

alto
Coś dla ciała i dla duszy

piknik

szukadomu

Jak to bywa na tego typu imprezach, nie mogło zabraknąć ogłoszeń psiaków, które pilnie szukają swojego domu i wymarzonego człowieka!
Kupując książki i inne fanty można było pomóc zwierzakom w potrzebie, które potrzebują naszej pomocy.

Nie zabrakło też atrakcji dla dzieci. Podczas trwania pikniku można było wziąć udział w malowaniu buziek, tworzeniu balonkowych zwierzątek,oraz pozjeżdżać ze specjalnie postawionej dla dzieci zjeżdżalni.

piknik