Dysk treningowy Sky Dogs Trixie od naszezoo.pl

Do naszych labradorów przyszła ostatnio paczka od sklepu internetowego NaszeZoo.

W środku znalazłyśmy zabawkę frisbee Sky Dogs marki Trixie. Jest to dysk treningowy, służący do zabawy i nauki chwytania frisbee w locie.

Tekst alternatywnydysk treningowy

dysktrenignowy
W skład produktu wchodziła również ulotka, na której znajdowały się porady, jak zacząć pracę z psem, który do tej pory nie miał okazji trenować tej dyscypliny.
Niestety porady są w języku angielskim, ale do opisów dołączono zdjęcia, które ilustrują poszczególne czynności.

Zaczynamy od zachęcania psa by podążał za frisbee, nie wyrzucając go w powietrze. Po tym etapie przychodzi czas na turlanie frisbee po ziemi, tak aby pies mógł je gonić. Dopiero potem przechodzimy do wyrzucania ale, robimy to tuż przed psem i bardzo nisko.

My natomiast potraktowałyśmy zabawkę nie jako przedmiot do treningów, a zwykły aport, za którym psy uganiały się na spacerach.
Było szarpanie, próby łapania w locie i wyścigi, kto pierwszy dogoni uciekający talerz.

DSC_1146

DSC_1149

Zabawka świetnie sprawdza się w roli „odskoczni” od piłki , jednak jeśli myślicie o profesjonalnych treningach, dobrze wpierw odpowiednio przygotować psa. Zanim wprowadzi się jakiekolwiek frisbee,pies musi być zmotywowany do pracy i skupiony na nas, a nie na otaczającym go świecie.

dysktreningowy

dysktreningowy

Frisbee Sky Dogs wykonane jest z gumy, która ma zapobiec zniszczeniom i być bezpieczna dla zębów naszych pupili. Dotychczasowe zabawy nie spowodowały żadnych uszkodzeń produktu, ale nie gwarantujemy, że przy częstym i „aktywnym” używaniu przez lubiące niszczyć zabawki labradory będzie podobnie. 🙂

Więcej o produkcie znajdziecie na stronie internetowej Naszezoo Dysk Treningowy Sky Dogs.
W ofercie sklepu dostępne są również inne zabawki, które mają na celu rozwinąć kreatywność waszego psa i zmusić go do myślenia.

Zespołowi NaszeZoo dziękujemy za upominek, który sprawił radość naszym psiakom. 🙂