DRAGO

 

labradoryadopcje

Wiek: Około 4 lata

Płeć: Oryginalna męska

Umaszczenie: Cenna barwa starego złota

Rodowód/metryka: Nie, ale kto bym tam patrzył na papiery, jak ma przed sobą takie „ciacho”.

Chip: Pies jest jedyny i niepowtarzalny, to i numer też musi mieć jedyny i niepowtarzalny. I ma!

Sterylizacja/kastracja: Atrybuty męskości stracone bezpowrotnie pod skalpelem weterynarza.

Miejsce pobytu: Dom Tymczasowy w Częstochowie

labradoryadopcje

Zachowanie wobec dzieci: Uśmiech, wywalony jęzor i śmigiełko z ogona, brzuszek chętnie dawany do podrapania, uszka do poczochrania, a cały piesio do przytulenia.

Zachowanie wobec psów: Psi savoir – vivre Draguś ma opanowany do perfekcji – z przyjemnością wymienia towarzyskie uprzejmości zarówno przy okolicznych drzewkach i latarniach, jak również w rejonach podogonia innych przedstawicieli dumnego gatunku psowatych.

Zachowanie wobec kotów: Tolerancja z o.o. – jak zobaczy, to goni, lecz nie w celach morderczych, a jedynie w poszukiwaniu rozrywki.

Drago w podróży: Oaza spokoju – grzecznie leży, od czasu do czasu podnosząc łepetynę w poszukiwaniu interesujących widoków i zapachów.

labradory adopcje

Stan zdrowia: Delikatnie mówiąc – skomplikowany.
Bardzo bogata kartoteka weterynaryjna, niemal jak u staruszka, a przecież to psiak w kwiecie wieku.
Złamanie kości udowej z przemieszczeniem, długa rehabilitacja, bagno w spojówkach, skrajne niedożywienie i wychudzenie, zator w jelitach i pojedynczy atak padaczki jako apogeum cierpienia.
Ponadto trzustka w złym stanie, wymagającym dalszej, pogłębionej diagnostyki.
Dziś Drago chodzi, próbuje biegać, ale nadal wymaga bliskości dobrej kliniki weterynaryjnej.

labradoryadopcje

Drago w pigułce:

Drago został znaleziony w przydrożnym rowie, połamany, pokrwawiony i cierpiący, przytomny, lecz bez możliwości poruszania się.
Kierowca – zwyrodnialec, który go przejechał samochodem nie udzielił Mu pomocy.
Już pierwsze zdjęcia RTG w gabinecie weterynaryjnym wykazały złamanie kości udowej z przemieszczeniem. Łapa była kilkakrotnie operowana, istniało zagrożenie amputacją, na szczęście, dzięki pomocy i uporowi lekarzy weterynarii oraz wsparciu Dobrych Ludzi łapkę udało się uratować.
Stan spojówek Dragusia to był obraz nędzy i rozpaczy, a na jego żebrach można się było uczyć psiej anatomii – pies był skrajnie niedożywiony i wyczerpany.
Maraton pcheł i kleszczy na futrze, a robali w środku psa był dopełnieniem nieszczęśliwego obrazu.
Skutkiem potrącenia przez samochód była długotrwała rehabilitacja i unieruchomienie – trwały 3 miesiące, skutkując dodatkowo zatorem w jelitach, wymagającym nagłej interwencji chirurgicznej oraz pojedynczym atakiem padaczki, który na szczęście się nie powtórzył.
Mimo tak ciężkich przejść w Dragusiowym charakterze nadal istnieje 100% labradora i to nawet z nadwyżką – kochający ludzi, dzieci, inne psy i koty prawie też.

labradoryadopcje

Gdzie Drago może zamieszkać:

Teoretycznie Drago może zamieszkać wszędzie tam, gdzie będzie kochany, drapany i miziany, pełna miska wysokokalorycznej karmy będzie stale pełna i dodatkowo uzupełniana przysmakami, zaś profesjonalna klinika weterynaryjna i Weterynarze z Sercem są dostępni w pobliżu 24h na dobę.
W praktyce, dla jego poszkodowanej łapy lepszy byłby dom bez schodów, z ogródkiem oraz Nowy Kochający Pan, który z przyjemnością i satysfakcją wybierze się z Drago na dalszy spacer, uwzględniając konieczne postoje węchowe, informacyjne i wypoczynkowe (te ostatnie w razie potrzeby).
Dzieci w otoczeniu Dragusia są mile widziane, jednakże ich szalone zabawy z psiakiem muszą się odbywać pod nadzorem rodziców, nie dlatego, że pies mógłby zrobić krzywdę dziecku, ale raczej odwrotnie, Dragusiowa łapa bowiem wymaga specjalnego i „oszczędnościowego” traktowania.
Człowiekowa kanapa i łóżko natomiast to podstawa psiej egzystencji, więc Drago czeka na Nowego Swojego Ludzia, który psie towarzystwo ceni bardzo wysoko i chętnie podzieli się z pieskiem powyższymi meblami, przy okazji oddając psu serce – tak już na zawsze.

Po więcej informacji o Drago zapraszamy pod adres:

http://adopcje.labradory.org/drago/ oraz http://adopcje.labradory.org/drago-uroczy-blondyn-ktoremu-zycie-dalo-poteznego-lupnia/

.